Skup nieruchomości za gotówkę!

Szybko i bezpiecznie!

Sprzedaż współwłasności w nieruchomości.

Sprzedaż udziałów w nieruchomości w sytuacji, gdy nie można dojść do porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami jest rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie pieniędzy i pozbycie się problemów.

Najważniejszym jest pozbycie się zobowiązań, które wynikają z utrzymania mieszkania np. obowiązku zapłaty czynszu, podatku od nieruchomości, opłat, remontu i konieczności utrzymania nieruchomości w należytym stanie lub konieczności modernizacji. Ponadto lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż udziału w nieruchomości niż posiadanie udziału tylko „na papierze” kiedy współwłaściciel nie korzysta z nieruchomości bo mieszkają tam np. pozostali współwłaściciele a właściciel udziału nie czerpie żadnych korzyści z posiadania nieruchomości.

Czy mogę sprzedać udział w nieruchomości?

Często pojawia się pytanie jak sprzedać udział w nieruchomości? Sprzedaż udziału nie wymaga zgody pozostałych współwłaścicieli w przypadku odrębnej własności lokalu, co oznacza, że współwłaściciel może sprzedać swój udział tak jak pełną własność i nie można ograniczyć współwłaścicielowi skorzystania z tego prawa. Każdy współwłaściciel może dysponować udziałem w nieruchomości wedle własnego uznania, ponieważ własność udziału jest prawem zbywalnym. Aby sprzedać udział w nieruchomości należy skontaktować się ze skupem nieruchomości, skompletować dokumenty wymagane przez notariusza do przygotowania umowy sprzedaży.

Dodaj komentarz

Zadzwoń 503 005 990
%d bloggers like this: